- Reset + PDFPrindi

"Rahvakogu kasutajaks on registreerunud üle 1000 inimese", BNS, 14. jaanuar 2013

14.01.2013

Nädal tagasi avatud ühisloomeportaali Rahvakogu kasutajaks oli esmaspäeval kell 14 end registreerinud 1001 inimest ning ühtekokku oli keskkonda kasutatud 33 000 korral.

Valimisseaduste ja erakonnaseaduse muutmiseks ning kodanike osalemise ning erakondliku sisedemokraatia parandamiseks oli esmaspäeva lõunase seisuga tehtud üle 500 ettepaneku, teatas Rahvakogu tegevust koordineeriv Eesti Koostöö Kogu BNS-ile.

"Arvuliselt on pilt päris rõõmustav. Loodetavasti toovad järgmised päevad ja nädalad üha enam kvaliteetset ja sisulist diskussiooni juba sisestatud ettepanekute teemal," ütles Eesti Koostöö Kogu juhataja Olari Koppel.

Koppeli sõnul võib prognoosida, et siiani avalikus mõttevahetuses enim kõlanud ideed ja ettepanekud valimiskorra ja erakondade rahastamise muutmiseks on esimese nädalaga leidnud oma koha ka Rahvakogu keskkonnas. "Selle asemel, et neid uute kasutajate poolt minimaalselt muudetud sõnastuses uuesti sisestada, võiks keskenduda nende poolt ja vastu argumenteerimisele. Just see aitab saavutada parimat võimalikku tulemust," selgitas Koppel.

Rahvakogusse saavad ettepanekuid teha ning neid kommenteerida vaid registreerunud kasutajad, keskkonnaga tutvumiseks pole enese identifitseerimine vajalik.

Koppeli hinnangul on üldsus ühisloomeportaali vastu võtnud heatahtliku innukusega ning eriti väärib esiletõstmist asjaolu, et Rahvakogu sissekanded on üldjuhul korrektselt sõnastatud. "Sisuline kriitika protsessi kui sellise suhtes on olnud edasiviiv ning oleme üritanud kõikidele töö käigus tekkinud küsimustele ka operatiivselt vastata," ütles Koppel.

Aadressil www.rahvakogu.ee asuvas veebikeskkonnas saab ettepanekuid sisestada ja neid kommenteerida 31. jaanuarini. Veebruaris leiab aset tehtud ettepanekute sorteerimine ja nende eeldatava mõju hindamine. Ka selle protsessi tulemusi on võimalik rahvakogu.ee keskkonnas jälgida. Märtsis on kavas korraldada avalikke diskussioone enim esitatud ja toetatud ettepanekute üle.

Praeguste kavade kohaselt esitab president Toomas Hendrik Ilves Rahvakogu töö tulemused ettepaneku vormis riigikogule märtsi lõpus või aprilli alguses.