- Reset + PDFPrindi

"Poliitikaarutelu veebiportaal jääb ainult eestikeelseks", ERR Uudised, 4. jaanuar 2013

04.01.2013

Priit Luts


Presidendi ümarlauast alguse saanud ja esmaspäeval avatav Rahvakogu nime kandev veebileht ootab kuu aja jooksul ettepanekuid paremaks parteipoliitikaks, kuid diskussioon saab olema vaid eestikeelne.

Infotehnoloogia ettevõtja ja kodanikuühiskonna arendaja Henri Laupmaa, kes veab projekti tehnilist poolt, ütles intervjuus Vikerraadiole, et vene keele kaasamine olnuks liialt keeruline seoses vajadusega kõike tõlkida.

"Diskussioon hakkab olema eesti keeles. Veebilehe sisu on eestikeelne ja seal on sissejuhatavad tekstid ka vene ja inglise keeles, aga mitte muu," rääkis ta.

Laupmaa sõnul on rahvakogu.ee näol tegemist seadusloome eksperimendiga. "Seda on proovitud teha ka mujal ja kõige edukam on seni Islandi näide, kui Islandi põhiseaduse koostamisel osales üle 4000 inimese oma ettepanekutega."

Rahvakogu lehel on ette antud viis teemat, millele ettepanekuid oodatakse. Neid kogutakse jaanuaris ja sünteesitakse veebruari jooksul ekspertide kogu poolt, kes kogub kokku sarnased ettepanekud ja analüüsib nende teostatavust.

"Selle baasil tuleb märtsis kokku valim inimesi, kes debatipäeval neid erinevaid valikuid veel läbi töötavad ja siis läheb asi seadusettepanekutena parlamenti," selgitas Laupmaa.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.