- Reset + PDFPrindi

"VAATA, millised on presidendi, riigikogu ja peaministri jõulukaardid!", Delfi, 23. detsember 2012

23.12.2012

President saadab jõulude eel välja 2620 paberkaarti, riigikogu 1000 ja peaminister 500 kaarti. Kõik kolm on valmistanud ja saadavad laiali ka oma digitaalsed jõulukaardid.

President Toomas Hendrik Ilves saadab tänavu lisaks oma digitaalsele jõulukaardile ka 2620 paberkaarti.

Presidendi kantselei avalike suhete juhataja Piret Pert ütles Delfile, et veel pole teada, kui palju kaardid maksma läksid, kuna arve pole veel laekunud.

Möödunud aastal saadeti umbes 500 paberkaarti vähem ning summaks kujunes 4654 eurot.

Presidendi jõulukaardi sõnum on tänavu "Loodusest loodud maa" ja see keskendub meie tihedale sidemele loodusega. "Ka moodsa e-riigina pole me kaotanud oma juuri, loodus on oluline osa iga eestlase eneseteadvusest," kirjutatakse presidendi Facebooki lehel kaardi tutvustuseks.

Tänavuse presidendi digitaalse kaardi graafika autor on Kätlin Kaljuvee. E-kaarti saadab Iiris Vesiku uus laul "Millegi laul", mille autor presidendi jaoks eesti keelde tõlkis. Kaartide teostus büroolt Brand Manual.

Piret Perdi sõnul tehti kaardist kolm versiooni. Lisaks presidendile said oma versiooni nimelt ka Evelin Ilves ja presidendi kantselei.


Riigikogult 1000 kaarti


Riigikogu saadab tänavu laiali 1000 talveteemalist paberkaarti, mis riigikogu pressisekretäri Margit Liivoja sõnul osteti sel aastal UNICEFilt. Kaardid läksid maksma 1200 eurot. Riigikogu e-kaardi kogumaksumus on 2940 eurot. Nii kulub riigikogul jõulukaartidele kokku 4140 eurot.

"Lisaks tellis paberkaarte riigikogu esimees Ene Ergma, kokku 900 tükki, maksumusega 474 eurot. Kaardil on kujutatud Toomas Tuule foto Eesti pankrannikust," rääkis Pert.

Ta lisas, et riigikogu aseesimees Jüri Ratas tellis 1400 talvemaastikuga kaarti firmalt Büroodisain kogumaksumusega 813,61 eurot. Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kasutab eelmisest aastast üle jäänud lasteaialaste valmistatud kaarte.

Kõik riigikogu kaardid maksavad seega kokku enam kui 5400 eurot.


Peaminister saadab 500 kaarti


"Peaminister Andrus Ansip saadab, nagu möödunud aastalgi, 500 paberkaarti, lisaks on e-kaart. Paber- ja e-kaardi kujundus ja trükkimine maksavad kokku 835 eurot," rääkis Delfile riigikantselei tugitegevuste ja kommunikatsiooni juht Kristiina Tiimus.

"Kaardid on tellitud kirjastuselt Menu ning need teeb eriliseks Toomas Kiho kirjutatud jõuluhaiku," märkis Tiimus.

Lisaks tuleb kõigil vastavalt Eesti Posti hinnakirjale maksta ka paberkaartide laialisaatmise eest.


Artikkel Delfi veebilehel.