- Reset + PDFPrindi

"Leht: president esitab riigikontrolöri kandidaadiks Alar Karise", BNS, 22. november 2012

22.11.2012

President Toomas Hendrik Ilves tegi Tartu ülikooli endisele rektorile Alar Karisele ettepaneku kandideerida riigikontrolöriks ja Karis võttis selle vastu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Karis kinnitas, et president Ilves on talle tõesti teinud ettepaneku kandideerida riigikontrolöriks. „Eks see oli üllatav," möönis Karis. „Aga elu ongi täis üllatusi ja ma olen oma põhimõttelise nõusoleku andnud," kinnitas Karis.

Ühtlasi viitas Karis, et kui asi nii kaugele jõuab ja temast võiks tõepoolest ametlik kandidaat saada, siis lõpliku otsuse teeb riigikogu. See tähendab, et kui Ilves tahab uue riigikontrolörina näha Karist, peab teda toetama ka riigikogu.

Presidendi avalike suhete juht Toomas Sildam kinnitas, et Ilves suhtub väga hea riigikontrolöri kandidaadi leidmisse äärmiselt tõsiselt. „Usun, et lähinädalad toovad siin kindlasti selguse," ütles Sildam. Ta lisas, et president suhtleb kindlasti ka riigikogus esindatud erakondade esindajatega.

Seega pole president veel alustanud erakondadega ametlikke arutelusid oma kandidaadile toetuse leidmiseks. „Siiani pole ta seda teemat fraktsioonidega arutanud ja pole ka olnud kutset lähiajal Kadriorgu minna," kinnitas riigikogus esindatud suurima erakonna, Reformierakonna fraktsiooni juht Jaanus Tamkivi.

Riigikontrolör Mihkel Oviiri teine ametiaeg saab läbi 31. märtsil ja kolmandat korda teda enam kandidaadiks esitada ei saa.