- Reset + PDFPrindi

"XVII Avatud Ühiskonna Foorumil arutletakse populismi üle Eestis, Euroopas ja Venemaal", Avatud Eesti Fond, 18. september 2012

18.09.2012

Täna, 18. septembril toimub Tallinnas Avatud Eesti Fondi XVII Avatud Ühiskonna Foorum, mille fookusesse on seekord tõstetud populismi teema.

Päevapikkusel Foorumil arutletakse, kas ja kuidas populism on kujundamas kaasaegse Euroopa väärtushinnanguid ja hoiakuid ning milline on kõikjal Euroopas pead tõstnud populismi tegelik ulatus ja mõju.

Foorumi kõnelejate seas on teiste seas Briti ühe tuntuma mõttekeskuse Counterpoint juht Catherine Fieschi, Ungari uurimisinstituudi Political Capital juht Peter Kreko, vene demokraat Garry Kasparov, Brüsselis asuva EU-Russia Centre'i juht Fraser Cameron, Avatud Ühiskonna Instituudi Brüsseli juht Heather Grabbe.

Lõpupaneelis arutleb President Toomas Hendrik Ilves koos Fieschi ning Kasparoviga populismi ning digitaalse meedia teemadel, neile sekundeerivad videosõnumitega Euroopa Parlamendi liige Marietje Schaake ning Soome väliskaubanduse ja Euroopa asjade minister Alexander Stubb. Lisaks esitletakse ka Tallinna Ülikooli uurimisgrupi poolt Avatud Eesti Fondi toel läbi viidud Baltimaade võrdleva populismiuuringu esimesi tulemusi.

Foorumi programmi, ajakava ja esinejatega saab tutvuda AEFi kodulehel www.oef.org.ee/populism Tänavu toimub Foorum koostöös Vabariigi Presidendi Kantseleiga.

"Populismi ja poliitika üle on Eestis senini vähe arutletud. Siiani on populismist räägitud kui millestki mustvalgest, kuid ka sellel on erinevad varjundid. Oleme osa Euroopast ja peame end hoidma kursis sellega, mis toimub nendes riikides, kus äärmuslased ongi võimu juurde saanud", ütles Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. „Peame õppima tundma neid märke, mis viivad just äärmusliku populismini, ning neid ennetama," lisas ta.

XVII Avatud Ühiskonna Foorum on kutsetega, kuid Foorumi otseülekannet Nordic Hotel Forumist on kõigil huvilistel võimalik kell 10-17 jälgida Avatud Eesti Fondi kodulehe vahendusel aadressil www.oef.org.ee/oefforum2012. Foorumi töökeeleks on inglise keel.


Avatud Ühiskonna Foorum on Avatud Eesti Fondi iga-aastane tippsündmus, mis toob kokku mõtlejaid Eestist ja mujalt maailmast, et arutleda avatud ühiskonna, demokraatia ja poliitikaga seotud teemadel. Esinejate seas on olnud George Soros, Martti Ahtisaari, Jeremy Rifkin, Heidi Hautala, Susan George, Sergei Kovaljov, Robert Putnam, Timothy Garton Ash ning paljud teised tuntud mõtlejad ja arvamusliidrid. Lisainfo varasemate aastate külaliste ning teemade kohta www.oef.org.ee/foorum


Lisainfo:
Mari Kodres
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
+37256454598