- Reset + PDFPrindi

"Poola välisminister täiendas Ärma parki", Sakala, 28. august 2012

Poola välisminister Radosław Sikorski koos Pulitzeri preemia laureaadist abikaasa Anne Applebaumiga Ärmal
© Elmo Riig (Sakala)

28.08.2012

Pühapäeval käis president Toomas Hendrik Ilvese kodutalus Ärmal Poola välisminister Radosław Sikorski koos Pulitzeri preemia laureaadist abikaasa Anne Applebaumiga.

Nagu kõrgete külaliste puhul Ärmal tavaks, istutasid Sikorski ja Applebaum laste abiga talu juurde puu. Euroopa Pargiks kutsutava puistu rajamisega tegi Ilves algust 2004. aasta 1. mail, mil Eesti astus Euroopa Liitu.

Presidendi kantselei teatel keskendusid Eesti riigipea ja Poola välisminister Abja vallas peetud mitteametlikul kohtumisel Euroopa Liidu ja laiemalt Euroopa probleemidele, samuti Läänemere piirkonna ja Atlandi-ülesele koostööle.

«Eesti ja Poola, kaks usalduslikku liitlast, peavad oluliseks finantsiliselt, majanduslikult ja poliitiliselt edukat ning mõjukat Euroopa Liitu,» ütles president Ilves. «Samuti on meile mõlemale tähtis demokraatlik Euroopa. Selline Euroopa, kes on vaba XIX või XX sajandi hirmudest.»

President Ilves ja välisminister Sikorski rõhutasid Läänemere-äärsete riikide koostöö tähtsust.

«Meie omavaheline tihe ja paljusid valdkondi puudutav koostöö muudab siinse piirkonna konkurentsivõimeliseks ja atraktiivseks,» tõdes president Ilves.

Sel nädalal oli ka Eesti ja Poola presidendi mitteametlik kohtumine, kui Bronisław Komorowski võõrustas president Ilvest oma suveresidentsis Gdanski lähedal.