- Reset + PDFPrindi

"President Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter külastasid raskelt viga saanud Eesti sõdureid", Delfi, 13. august 2012

13.08.2012

Andres Putting, London


President Toomas Hendrik Ilves ja olümpiavõitja Gerd Kanter kohtusid laupäeval Briti armee Headley Courti taastusravikeskuses ravil viibiva kuue Afganistanis raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelasega.

Sõdurid rääkisid kohtumisel, et oleks ideaalne, kui ka Eestis oleks samal tasemel rehabilitatsioonikeskus, et taastusravile ei tuleks sõita Inglismaale. „Saaks ka ühiskonna suhtumise Eestis selliseks nagu siin Inglismaal on, siis oleks juba pool teed käidud," lisas üks noormeestest.

President Toomas Hendrik Ilves avaldas pärast kohtumist heameelt, et koostöös briti sõjaväega on meie poistel sellised võimalused end ravida. Ilves nentis, et ka Eesti saab oma veteranipoliitikat parandada, ja lisas, et kaitseministeeriumis sellega praegu ka tegeletakse.

Gerd Kanter rääkis Delfile pärast kohtumist, et peab noormehi sangariteks. „Kui mina võitlen sentimeetrite ja võidu peale, siis nemad on Eesti riigi eest hoopis rohkem ohverdanud," rääkis Kanter, kes kiitis noormeeste positiivset meelestatust, kuna nad püüdlevad uuesti jalule saamise poole.

Delfi tänab selle artikli valmimisele kaasa aitamise eest Eesti saatkonda Londonis ja Eesti Vabariigi Presidendi Kantseleid.


Artikkel Delfi veebilehel.