- Reset + PDFPrindi

"President proovis Paldiskis soomukisõitu", Harju Elu, 15. juuni 2012

© Rauno Volmar (Eesti Päevaleht)

15.06.2012

Allar Viivik


Neljapäeval tutvustati Paldiski Lõunasadamas USA merejalaväe tehnika maalesaa-bumist. President Toomas Hendrik Ilves ronis pealtvaatamise asemel tanki ning sõitis koos Ameerika suursaadiku Michael С. Poltiga ka soomukil.

Lõunasadamas näitasid tehnikat Eesti kaitsevägi ja õppusel BALTOPS osalevad Ameerika merejalaväe üksused. Publikupäevale saabus ka riigipea Toomas Hendrik Ilves. Talle tuvustati Abramsi tanki. Et vaadata, milline 70-tonnine sõjamasin seestpoolt välja näeb, hüppas president tankile ning ronis ka sisse. Veidi hiljem näidati kõikidele ka soomusmasinat. President pani kiivri pähe ning ronis soomuki torni. Tema kõrvale võttis koha sisse USA suursaadik Michael С. Polt. Soomukiga tehti ka sõitu.

Demonstatsiooni lõpus sai rahvas näha lihtrite ehk teisaldatava silla abil merejalaväe ja kaitseväe lahingumasinate maaletoimetamist.

BALTOPS on 40. korda Ameerika Ühendriikide eestvedamisel Läänemerel korraldatav mereväe-õppus, kus osalevad nii liitlas- kui partnerriikide mereväeüksused. 23. juunini kestev BALTOPS on üks kolmest sel kuul Eestis korraldatavast rahvusvahelistest õppusest.