- Reset + PDFPrindi

"Eesti president säutsub rohkem kui Soome peaminister", Sakala, 26. juuni 2014

26.06.2014

Euroopa Liidu liikmesriikide tipp-poliitikutest kasutab sotsiaalvõrgustikku Twitter kõige agaramalt Eesti president Toomas Hendrik Ilves, kes on jätnud selja taha Soome uue peaministri Alexander Stubbi.

«Muudatusi on ka ülemaailmses Twitteri-tabelis,» selgub väljaandest Helsingin Sanomat.

Rahvusvaheline kommunikatsioonifirma Burson-Marsteller uuris juunis 643 Twitteri kontot 161 riigis. President Ilves on kasutanud Twitterit tunduvalt rohkem kui Stubb, säutsudes keskmiselt 31 korda päevas. Stubbi keskmine oli enam kui 18 säutsu päevas, mis jäi tema mullusele tulemusele pisut alla.

Uuringus toodi esile, et Ilves ja Stubb on erilised juhid seetõttu, et saadavad sõnumeid isiklikult.

Maailma neli enam jälgitud poliitikut Twitteris olid USA president Barack Obama (43 miljonit jälgijat), paavst Franciscus (14 miljonit), Indoneesia president Susilo Banbang Yudhoyono (5 miljonit) ja mais India peaministriks valitud Narendra Modi (5 miljonit).

Uuring näitas, et kõige menukamad poliitikud ise oma kolleegide tegemistel eriti silma peal ei hoia. Näiteks Obama jälgib vaid Norra peaministrit Erna Solbergi, Venemaa valitsusjuhti Dmitri Medvedevit ja Suurbritannia valitsust.

Välisministrid kasutavad aga Twitterit innukamalt. Prantsusmaa esidiplomaat Laurent Fabius näib olevat kõige sotsiaalsem, sest tal on välisministrite ja teiste tipp-poliitikute seas 91 vastastikust kontakti. Rootsi välisministril Carl Bildtil on neid 68.