- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi videotervitus Eesti Disainiauhindade galal 21. september 2012

21.09.2012

Loodus on disaininud meile pirni ja õuna. Loojal on olnud osav käsi, sest õunas ja pirnis on peidus puhas vormiesteetika, ühendatud suurepärase kasutajamugavusega.

Ka inimesele on antud võime luua enda ümber uut reaalsust.

Milline see maailm võiks olla?

Alustame lihtsatest asjadest: lapsetool, mis ümber ei kuku; võsakirves, mille käepide istub hästi peos; jalgratas, mis on lihtsalt ilus ja mille kodarate vahele ei libise kihnu naise pikk seelik. See on argipäeva helisev muusika, täis vaimustust hästi läbimõeldud maailmast.

Eesti disainis on näiteid elegantsest leidlikkusest, siin leidub geniaalseid ideid. Mõned meie lahendused on jõudnud ka suurde maailma. Tõeliseks läbimurdeks on vaja ühendada jõud. See jõud on teie kätes.

Disainimaailm on hargnenud valdkonniti laiali. See on paratamatu, kuna kõik me tahame süveneda enda valitud töölõiku. Kuid kõik me elame ühes maailmas. Hoidkem alles oma meistriau ja aidakem üksteisel koos paremaid lahendusi leida.

Lahendusi, mis muudavad meie elu elusamaks. Valides võtteid ja materjale, mis ei kahjusta meid ümbritsevat loodust. Luues harmoonilisi keskkondi, kus on lihtne mõtelda ja kerge elada. Iga väiksemgi lahendus aitab täiustada suuremat pilti, igal asjal on oma funktsioon. Ka lihtne kartulikoorimisnuga võib panna hinge laulma.

Kõik siin maailmas on omavahel seotud - enoraualikult siinkohal lõpetades:

Siil saab panna õunad potti, kui on nii pott, kui ka õunad.

Jõudu!