- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi tervitus parimate perearstipraksiste 2012. aasta auhindade üleandmisel

20.09.2012

Head perearstid.


Eesti kõige suuremaks väärtuseks on meie inimesed kõigi oma rõõmude ja muredega, oma harjumuste ja sihtidega. On meie kõigi hool, et Eesti inimesed oleksid terved ja tegusad, seda nii iseenda kui ka oma lähedaste pärast.

Teie, perearstid, olete need, kelle juurde me esmalt pöördume oma tervisehädadega, kellelt me ootame esimest abi ja nõuannet, ka suunamist erialaarstide juurde. Teie olete need, kes saavad inimestele anda nõu, kuidas muuta iseenda ja oma lähedaste pärast oma elustiili või seniseid harjumusi.

Siit tõusebki teie tähtsus meile kõigile: patsiendile, kes võib usaldada oma parimat perearsti, kellelt ta saab alati suurepärast abi ning riigile, kas vajab terveid ja tervisest teadlikke inimesi.

Riigi mure ja ülesanne on tagada kaasaegselt korraldatud, kiire ja kvaliteetne esmatasandi arstiabi kõikjal Eestis. Tagada ka see, et pikad perearstide nimekirjad ei võtaks teilt endilt võimalust puhata ega põletaks teid läbi. Et abivajajad saaksid parimat võimalikku abi.

Soovin meie parimatele perearstidele palju õnne ja jõudu. Te teete oma tööd suure pühendumisega ja olete oma kolleegidele heaks eeskujuks.

Teie tublist tööst sõltub meie maa ja inimeste hea käekäik.

Aitäh teile ja head tervist!