- Reset + PDFPrindi

President Toomas Hendrik Ilves kaitseväe juhataja ametisseastumisel Tallinnas 5. detsembril 2011

05.12.2011

Austatud kindralid, lugupeetud kaitseväelased, head külalised, daamid ja härrad.


Täna ja siin võime tõdeda, kui täpselt peab paika ütlemine, et ka üks on lahinguväljal sõdur. Seda on tõestanud kindral Ants Laaneots, Eesti kaitsejõudude üks taastajaid ning viimased viis aastat kaitseväe juhataja ametit väärikalt kandnud ohvitser.

Kindral Laaneots on juhtinud Eesti kaitseväge läbi keeruliste aastate. Me oleme kandnud valusaid kaotusi Afganistanis. Pidanud seisma silmitsi küberrünnakuga, majandussurutise raskustega. Kuid me oleme ka oluliselt paremas seisus kui viie aasta eest – meil on järjest parem kaitse- ja operatiivplaneerimine, veelgi asjatundlikumad kaitsejõud, selgem arusaam riigikaitse ülesannetest ja korraldusest, on kokkulepe riigikaitse kestlikuks rahastamiseks.

Ent me ei ole jõudnud oma teekonna lõppu. Eesti kogemused, huvid ja asukoht kaardil toovad kaasa kohustuse jätkata aktiivset panustamist rahvusvahelisse julgeolekusse, liikudes ühtaegu sihikindlalt enda kaitseväe tugevdamise suunas.

Ma tänan teid, kindral Laaneots, eeskujuliku teenistuse eest Eesti kaitseväes kahe aastakümne vältel. Olen uhke, et olen saanud teiega koos töötada. Eesti on uhke, et olete sedavõrd väärikalt ja professionaalselt oma riiki teeninud.

Uuele Kaitseväe juhatajale, brigaadikindral Terrasele, soovin lõppematut jõuvaru, selget sihti, koostöövaimu ja sõduriõnne!


* * *


Täna lõppes kindral Ants Laaneotsa kui kaitseväe juhataja viieaastane ametiaeg. Vabariigi Valitsus nimetas uueks kaitseväe juhatajaks brigaadikindral Riho Terrase.