- Reset + PDFPrindi

President Ilves külastas MTÜ-d Juminda Poolsaare Korrakaitse

“Enda kodukoha turvatundest huvitatud ja selle kaitsmises osalevad kodanikud, politsei ning omavalitsus on kolm tugipunkti, millele toetub paljude külade ja väikelinnade turvalisus,” ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes külastas Harjumaal MTÜ-d Juminda Poolsaare Korrakaitse.

“Kuid kodanikud, politsei ja omavalitsus on kõik kokku edukad vaid siis, kui nende vahel on tihe koostöö, usaldus ja üksteise toetamine,” rõhutas riigipea.

MTÜ Juminda Poolsaare Korrakaitse asutasid kohalikud inimesed kodanikualgatusena tänavu maikuus. Praegu kuulub sinna ligi 60 naist ja meest, kes käivad oma vabast tahtest kodupoolsaarel autodega patrullimas, hoiavad kümnes külas toimuval silma peal ning lisaks sellele seisavad ka oma piirkonna üldise arendamise eest, ärgitades kogukonlikku koostegemist.

“Olgem ausad, politseil pole füüsiliselt võimalik igas külas kohal olla,” tõdes president Ilves. “Samas on oluline mõista, et ükski kodanikualgatus ei asenda riigi politseid, kes kannab ka majandussurutise ajal põhivastutust sisejulgeoleku eest riigis.”

Ent koostöös politseiga saavad oma kodukohas korra hoidmisest huvitatud inimesed meie elu oluliselt turvalisemaks muuta nagu aitab meie kõigi ühistegevus muuta valdu-linnu tugevamaks, ütles president Ilves, tunnustades Juminda inimeste kodanikualgatust: “Kui kõikjal Eestis näeksime sellist kogukondlikku ühistööd oleks meil hoopis teistsugune riik.“

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229