- Reset + PDFPrindi

President Ilves: euroopaliku Gruusia nimel peavad pingutama nii Gruusia ise kui ka kogu Euroopa Liit

14.01.2014

"Ma olen kindel – Gruusia tulevik on Euroopas. Selle nimel peavad pingutama nii Gruusia ise kui ka kogu Euroopa Liit," ütles president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Gruusia parlamendi esimehe David Usupashviliga.

Eesti riigipea kordas oma riigi toetust mullu Vilniuses, idapartnerluse tippkohtumisel parafeeritud EL-Gruusia assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe kiirele sõlmimisele, samuti viisavabaduse kehtestamisele EL-i ja Gruusia vahel.

"See kõik on osa demokraatia arendamisest ja avardamisest Euroopa Liidu lähinaabruses," rõhutas president Ilves. "See on osa Gruusia teest järjest tihedamal lähenemisel Euroopa Liidule."

Ta nimetas positiivseks Gruusia ühiskonna avalikku ja parteipoliitilist toetust euro-lõimumisele, mis on EL idapartnerlusriikides suurim.

Kõneldes Gruusia siseolukorrast pidas president Ilves oluliseks võimude ja opositsiooni asjaliku dialoogi ning parlamendiväliste jõudude kaasamise jätkamist.

Kahepoolsetes suhetes nimetas president Ilves Eestit ja Gruusiat headeks liitlasteks Euroopas ja globaalsemalt ning kindlateks partneriteks NATOs.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229