- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves tutvustas Londonis e-Eestit

Piltuudis: President Ilves tutvustas Londonis e-Eestit
Pulitzeri auhinnaga pärjatud ajaloolane ja kirjanik Anne Applebaum ja president Toomas Hendrik Ilves.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

26.11.2013

President Toomas Hendrik Ilves pidas täna Londonis, Legatum Institute'is ettekande teemal "Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia roll ettevõtluse ning innovatsiooni edendamisel".

President Ilves tutvustas Eesti avaliku ja erasektori e-lahendusi, X-tee ja ID-kaardi süsteemi. Ta rõhutas, et Eesti e-valitsemise teenuseid kasutab peaaegu 100% elanikkonnast, enamus pangatehinguid toimub interneti kaudu, 25% häältest antakse e-valimistel, 97% tulumaksudeklaratsioone esitatakse elektrooniliselt ning ravimid saadakse apteegist digiretseptiga. Eestlased on andnud üle 140 miljoni digiallkirja.

Riigipea andis ka ülevaate Eesti-Soome koostööst ühise andmevahetuskihi kasutamisel, lootes, et see on eeskujuks kogu Euroopale ning üha rohkem riike hakkab tulevikus piiriüleseid teenuseid pakkuma.

Riigipea sõnavõtu juhatas sisse Pulitzeri auhinnaga pärjatud ajaloolane ja kirjanik Anne Applebaum. President Ilvest kuulas ligi sada erineva valdkonna eestvedajat, sealhulgas akadeemikud, poliitikud, ajakirjanikud, diplomaadid, ettevõtjad ja vabakonna esindajad.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea täna hilisõhtul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229