- Reset + PDFPrindi

President Ilves tutvus NATO suurõppusega Steadfast Jazz

President Ilves tutvus NATO suurõppusega Steadfast Jazz
President Toomas Hendrik Ilves, Läti president Andris Bērziņš, Leedu president Dalia Grybauskaitė ja NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen Riia lähedal Adažis
© Toms Kalniņš (Läti presidendi kantselei)

06.11.2013

"NATO näitab õppusega Steadfast Jazz 2013, et me oleme valmis vastama ohtudele ükskõik millises alliansi piirkonnas ja ükskõik millise stsenaariumi korral," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes tutvus täna Riia lähedal Adažis NATO ühe suurima õppusega alates külma sõja lõpust.

Steadfast Jazz 2013 harjutab NATO kiirreageerimisjõudude NRF kasutamist konventsionaalse suuremahulise sõjalise rünnaku korral ning hõlmab peaaegu kõiki NATO liitlasi ja mitmeid meie partnereid.

Hoolikalt kavandatud ja pikalt ettevalmistatud Steadfast Jazz 2013 on osa NATO regulaarsete õppuste programmist ning eksivad need, kes otsivad siin sidet hiljutiste provokatiivsete sõjaliste harjutustega Zapad 2013, sõnas president Ilves.

"Afganistani operatsiooni lõpetamise järgselt järgmisel aastal peab NATO suurendama oma tähelepanu allaiansi enda territooriumi kaitsele, sealjuures olema võimeline vastama kaasaegsetele ohtudele, ka näiteks küberrünnakutele," tõdes eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229