- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Eesti vajab Ida-Viru ettevõtlike inimeste tublidust

President Ilves: Eesti vajab Ida-Viru ettevõtlike inimeste tublidust
President Toomas Hendrik Ilves AS-is Repo Vabrikud
© Vabariigi Presidendi Kantselei

29.10.2013

"Repo Vabrikud on näide, kuidas madalakvaliteedilisele puidule antakse tõesti väärtus, mitte ei köeta seda ainult ahjus," tõdes president Toomas Hendrik Ilves Eesti ainsas puitlaastplaadi tehases Püssis.

270 töötajaga AS Repo Vabrikud tarvitab aastas 300 000 tm madalakvaliteedilist ümarpuitu ja 60 000 saepuru kohalikelt tootjatelt ning toodab 40 miljoni eurose aastakäibega 23 riigi turule ligi 220 000 m3 puitlaastplaati, millest 90 protsenti on melamiinkattega.

Repo Vabrikud on valmis panustama kohaliku piirkonna elujärje ja konkurentsivõime parandamisse. Ettevõte soetas katlamaja, mis saab toota oma tootmisjääkideste soojust Püssi asulale, mis peaks seal oluliselt langetama praegu kõrget soojahinda. Seni on uue katlamaja avamine takerdunud bürokraatliku asjaajamise taha.

Ettevõtet tutvustanud Tiit Kolk, Katrin Reinaste-Parve, Aivar Karon ja Ahto Kruusimaa rääkisid ka enda koostootmisjaama rajamisest. Elektrijaam on valmis, kuid selle käikuandmine seisab Elektrilevi ja Eleringi asjaajamise taga.

"Eesti vajab ka laiemalt sellist ettevõtlikkust, mis on arendanud Repo Vabrikuid, ka läbi raskete aegade," tunnustas president Ilves.

Samuti aitab Eesti edukamaks muuta kohalike elu edendajate tublidus, mida kannavad endas Rannapungerjas külavanem Ilmar Kangur koos poja Guido Kanguriga, kes korraldavad alates 2010. aastast igasuvist Tuletorni kontserti, mis toob Peipsi äärde Eesti tippkultuuri.

Riigipea külastas täna ka viis aastat tagasi EAS-i toel loodud Avinurme elulaadikeskust, mille eesmärgiks on piirkonna ainulaadse puutöökultuuri tutvustamine ja hoidmine, siinse elulaadi arendamine ja hoidmine.

Eile andis president Ilves lahtise koolitunni Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis Kohtla-Järvel, külastas kalatoodete ettevõtet OÜ Kirderand ja kohtus Vaivara vallas kohaliku elu edendaja, perekond Objarteliga.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229