- Reset + PDFPrindi

President Ilves tehnikaülikooli Virumaa kolledžis: neile, kes õpivad tehnilisi aineid, on töö ikka olemas

President Ilves tehnikaülikooli Virumaa kolledžis: neile, kes õpivad tehnilisi aineid, on töö ikka olemas © Vabariigi Presidendi Kantselei

28.10.2013

"Eesti majanduskasvu mootor on tehnoloogiline innovatsioon ja seega olete teie teinud oma tulevikuks õige valiku," ütles president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži õppejõudude ja tudengitega.

Riigipea meenutas, kuidas 12 aastat tagasi, Eesti liitumiskõnelustel Euroopa Liiduga, teadsid meie vähesed välispartnerid, mis on põlevkivi ja tõdes: "Nüüd, 12 aastat hiljem, on põlevkivi paljudele riikidele kõige kuumem energiaallikas, küll kildagaasi näol, ning just see on teie eriala, teete ju uuringuid ka Jordaania ja Serbia põlevkivi alal. Teie teadmised on konkurentsieelis teile endale ja Eesti riigile."

President Ilves kutsus Virumaa kolledži õppejõude ja üliõpilasi mõtlema selle üle, kuidas kaasaegselt ja säästlikult kasutada põlevkivienergeetikat.

"Neile, kes õpivad tehnilisi aineid, on ikka töö olemas," tõdes riigipea. "Seega – jõudu õpingutes ja seejärel jõudu tööle."

Virumaa kolledžis kui Tallinna Tehnikaülikooli Ida-Viru käepikenduses õpib üle 600 tudengi, neist kolmandik kaugõppes ja töötab 35 õppejõudu. 13 aastat tegutsenud kolledži – mille motoks on "Haridus, mis töötab" – lõpetanutest kaks kolmandikku töötab valitud erialal. Kolledžis, kus õpetatakse masinaehitustehnoloogiat, rakendusinfotehnoloogiat, hoonete ehitust, energiatehnikat, tootmise automatiseerimist ja ainsana Eestis kütuste tehnoloogiat, tegutseb ka põlevkivi kompetentsi keskus ja üle 30 erineva labori.

President Ilves külastab Ida-Virumaal ka kalatoodete valmistajat OÜ Kirderand Narva-Jõesuus, puitlaasplaate tootvat AS-i Repo Vabrikud Püssis ning puu- ja käsitöökeskust Avinurme Elulaadikeskus, samuti kohtub kohaliku elu edendajatega – perekond Objarteliga Vaivara vallas ning Ilmar ja Guido Kanguriga Tudulinna vallas.

Riigipea Ida-Virumaa ringsõidu eesmärgiks on tunnustada haridusse, ettevõtlusesse ja kogukonna arengusse panustavaid inimesi.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229