- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Riigipead arutavad Poolas Euroopa tulevikku

Piltuudis: Riigipead arutavad Poolas Euroopa tulevikku © Toms Kalnins (Läti presidendi kantselei)

09.10.2013

President Toomas Hendrik Ilves viibib töövisiidil Krakówis, kus osaleb koos mitme riigipeaga Euroopa tulevikku arutava Arraiolose grupi kohtumisel.

Arraiolose grupi seekordsel kohtumisel, kus kogunevad riigipead, kes ei osale Euroopa Liidu Ülemkogu istungitel, keskendutakse Euroopa Liidu idapartnerlusele, Atlandi-ülestele suhetele ning kriisijärgse majanduse taastumisele.

Majandusest rääkides märkis president Ilves, et siiani ei saa rääkida toimivast ja ühtsest Euroopa Liidu siseturust. "Teenuste, toodete ja kapitali piiriülese liikumise tagamiseks on vaja strukturaalseid reforme ja liikmesriikide valmisolekut neid ellu viia," ütles riigipea.

Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide suhetes peaks president Ilvese hinnangul olema prioriteediks ühine arusaam ja panus julgeoleku valdkonda, sealhulgas üha tihedam koostöö küberjulgeoleku teemadel. Riigipea sõnul tuleb senisest aktiivsemalt tegutseda ka Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelise kaubandus- ja investeerimispartnerluse kokkuleppe sõlmimise nimel.

Idapartnerluspoliitikat arutasid Eesti riigipea ja Poola president Bronisław Komorowski ka kahepoolsel kohtumisel, kus avaldati ühiselt toetust Euroopa Liidu idapartnerluse tippkohtumisel assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu allkirjastamisele Ukrainaga ning selle parafeeritamisele Moldova ja Gruusiaga.

Arraiolose grupi kogunemisel Krakówis osalevad Poola presidendi Bronisław Komorowski kutsel Bulgaaria president Rosen Plevneliev, Itaalia president Giorgio Napolitano, Läti president Andris Bērziņš, Saksamaa president Joachim Gauck, Soome president Sauli Niinistö ja Portugali president Aníbal Cavaco Silva.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea täna hilisõhtul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229