- Reset + PDFPrindi

PILTUUDIS: President Ilves kohtus kindralmajor James A. Adkins'iga

PILTUUDIS: President Ilves kohtus kindralmajor James A. Adkins'iga
Marylandi Rahvuskaardi ülem kindralmajor James A. Adkins ja president Toomas Hendrik Ilves
© Vabariigi Presidendi Kantselei

04.06.2013

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus Marylandi Rahvuskaardi ülema kindralmajor James A. Adkins'iga, kes külastab Eestit seoses Marylandi Rahvuskaardi osalusega Saber Strike 2013 õppusel.

Ühtlasi möödub tänavu 20 aastat koostöö algusest Marylandi Rahvuskaardi ja Kaitseliidu vahel ning kindralmajor Adkins on olnud selle koostöö juures algusest peale, tundes seetõttu väga hästi Eesti kaitseväge ja meie kaitseväelasi.

USA osariikide rahvuskaartidel on ametlikud koostöösidemed kokku 65 riigiga maailmas, suuresti tänu kindralmajor Adkins'ile on Eesti ja Marylandi suhe tihe ja tulemusrikas ning seetõttu korduvalt ka USA esindajate poolt hea koostöö näiteks toodud.

3.-14. juunini samaaegselt Eestis, Lätis ja Leedus korraldatav Saber Strike on USA Euroopa väejuhatuse õppus, mille eesmärk on koostöö harjutamine ühisoperatsioonideks. Kokku osaleb õppusel 1800 kaitseväelast Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriigist ja NATO kirdekorpusest.

Õppuse juhtstaap asub sel aastal Leedus. Lätis Adaži polügoonil harjutab koostööd Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Läti ja Leedu maaväe üksustega järgmise rotatsiooniga Afganistani suunduv jalaväekompanii Estcoy-17. Eestis, Ämari lennuväljal paiknevad Ameerika Ühendriikide ründelennukid A-10 ja tankurlennukid KC-135, Tapa sõjaväelinnakus tegutseb NATO Kirdekorpuse staap, Tartus asuvas matkekeskuses harjutab 1. jalaväebrigaad üksuste juhtimist ning koostööd NATO Kirdekorpuse ja Ameerika Ühendriikide staapidega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229