- Reset + PDFPrindi

President Ilves tutvus Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia majas innovaatiliste lahendustega

President Ilves tutvus Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia majas innovaatiliste lahendustega
President Toomas Hendrik Ilves Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses
© Jelena Pljonkina

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Tallinna Tehnikaülikooli, et tutvuda infotehnoloogia majas asuva IT teaduskonna laborite ja iduettevõtetega ning toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse, meresüsteemide instituudi ja biorobootika keskusega.

IT teaduskonnas tutvustati president Ilvesele erinevaid laboreid ning idufirmade arendatud tooteid, sealhulgas mitmetes valdkondades (nt tervishoius) kasutatavaid roboteid. Toidu- ja rakuanalüüsi laboris degusteeris riigipea muuhulgas Eesti toiduainetööstuse tarbeks arendatud leiba ning jäätist.

"Märkimisväärne on Tallinna Tehnikaülikooli koostöö nii Eesti kui ka välismaiste ettevõtetega ning riigiga, sest teie partnerite seas on kaitseministeerium, Riigi Infosüsteemide Amet, haiglad ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Sõlmida iganädalaselt kuus lepingut partneritega toodete ja teenuste teaduslikuks arenduseks on eeskujuks igale teadusasutusele. Samuti väärib kiitust edukas rahvusvaheline koostöö Euroopa Komisjoni teadusprojektide raames," sõnas president Ilves.

Riigipea lisas, et ootab suuri tegusid ja häid tulemusi ülikooli uuelt prototüüpimise keskuselt Mektory, kus erinevate projektide nimel teevad koostööd tudengid, õppejõud ja ülikooli erinevad partnerid nii ettevõtluse kui riigi tasandil. 16 erineva laboratooriumi hulgas saab olema ka e-tervise ja e-riigi laboratoorium, millest võidab presidendi sõnul ühiskond tervikuna.

"Eesti e-riigi projekt X-tee on olnud niivõrd edukas suuresti tänu Tallinna Tehnikaülikooli IT teaduskonna professorite ja teadurite ning Riigi Infosüsteemide Ameti koostööle," nentis president Ilves ja lisas, et edaspidi võiks suund olla nende teenuste veelgi kasutajasõbralikumaks muutmisele. "Meie lahendused on geniaalsed ja oleme ses vallas heaks näiteks kogu maailmale. Siit samm edasi on e-aplikatsioonide ajastul muuta meie lahendused kiiresti ja mugavalt kasutatavaks."

President Ilves kohtus külastuse käigus Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevalliku, innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktori Tea Varraku, haldusdirektori Margus Leivo ja professor Gert Jervaniga, samuti IT teaduskonna vanemteadur Artur Jutmani ja professor Jüri Vainiga, toidu- ja fermantatsioonitehnoloogia arenduskeskuse direktori Urmas Sanniku ja professor Raivo Viluga, meresüsteemide instituudi professor Jüri Elkeni ja biorobootika keskuse professor Maarja Kruusmaaga.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229