- Reset + PDFPrindi

Riigipea andis üle kodukaunistamise aasta auhinnad

President Toomas Hendrik Ilves andis täna Kuressaare kultuurikeskuses üle auhinnad Eesti parimatele kodukaunistajatele, tänades neid suure töö ja hoolitsuse eest, mida nad on ilmutanud oma kodude ja kodukandi ilusamaks tegemisel.

“See nõuab vaeva, kannatlikkust ja pühendumust. Eriti praegu, kui majandussurutis pärsib mõtteid ning iga kroon näib olevat kallim ja kulutusi on raskem teha,” ütles riigipea. “Nii tunnustan ma teid ka selle eest, et te pole raskel ajal oma kodu kaunimaks muutmisele käega löönud, vaid vastupidi – jätkanud seda tööd. Me vajame peremehetunnet, mis kestab üle majandussurutise.”

President Ilves kutsus kodukaunistamisliikumise edendajaid vaatama kaugemale igaühe enda kodust ning näitama oma kogukonna jõudu nagu seda tegid näiteks Kolga küla inimesed, kes taastasid tulekahjus hävinud vana rahvamaja või Kohatu küla pere, kes rajas omal algatusel ja omal jõul lõkkeplatsi, kiigeväljaku ja laululava.

Riigipea õhutas pöörama rohkem tähelepanu vanemate kortermajade ja nende ümbruse kordategemisele, mis vähendaks lagedust, juhuslikkust ja minnalaskmist, mida näeme paljude nõukogude ajal ehitatud hoonete ümber.

“Selleks kõigeks on vaja tublit külavanemat, tegusat ühistut või lihtsalt eestvedajat, kes rahva kokku kutsub ja muidugi tublisid inimesi, kes tulevad ja löövad kaasa oma kodukoha paremaks muutmisel,” ütles president Ilves.

Auhinna “Kaunis Eesti Kodu” laureaadid, keda tänavu oli 83, valib välja Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Auhinnatseremoonia toimus 12. korda. Seekord andsid Kuressaares eriauhinnad riigi parimale tervisespordirajatisele Eesti Olümpiakomitee ja kaunimale kortermajale Eesti Korteriühistute Liit.

 

President andis üle kodukaunistamise aasta auhinnad, ERR video

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229