- Reset + PDFPrindi

President Ilves tänas parlamenti uue riigikontrolöri nimetamise puhul

26.03.2013

President Tooma Hendrik Ilves avaldas tunnustust Riigikogule, kes tänasel hääletusel toetas 76 poolthäälega uue riigikontrolörina Alar Karist.

"Riigikogu fraktsioonid ja komisjonid ilmutasid professionaalsust, põhjalikkust ja erapooletust olulise põhiseadusliku institutsiooni juhi kandidaadi arutamisel," ütles president Ilves. "Olen kindel, et päevapoliitilisest erakondlikkusest sõltumatu Alar Karis tegutseb riigikontrolörina pühendunult, kaasaegselt ja tulevikku vaatavalt ning aitab läbi Riigikontrolli auditite jõuda Eestil paljudes valdkondades parimate kestlike lahendusteni. Soovin talle palju õnne ja jõudu tööle."

Samas tänas Vabariigi President alates 2003. aastast riigikontrolörina töötanud Mihkel Oviiri, kelle kogemused, asjatundlikkus ja riigimehelikkus tagasid Riigikontrolli juhtimise stabiilsuse.

Mihkel Oviiri teine ametiaeg riigikontrolörina lõpeb 6. aprilliga.

Riigipea esitas Riigikogule ettepaneku nimetada Alar Karis riigikontrolöriks tänavu 27. veebruaril. Aastatel 2003−2007 oli ta Eesti Maaülikooli ja aastatel 2007−2012 Tartu Ülikooli rektor.

President Ilves ütles oma otsust põhjendades: „Kõigis neis ametites on ta näidanud end autoriteetse, põhjalikult riigi haldamist ja majandust tundva juhina. Olen arvamusel, et tegemist on ühiskonnas tunnustatud poliitiliselt sõltumatu inimesega, kellel on piisav juhtimiskogemus."

Senise riigikontrolör Mihkel Oviiri sõnul on Alar Karis nii süsteemse mõtlemisega teadlane kui ka administraator-praktik. Tema teadlasetaust toob kindlasti ka Riigikontrolli auditikäsitlusse uusi elemente, sõnas Mihkel Oviir, avaldades veendumust, et Alar Karis arendab Riigikontrollis avatud ja tulevikku vaatavat suunda.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229