- Reset + PDFPrindi

President Ilves osaleb Lapimaal Euroopa poliitikute mitteametlikul kohtumisel

President Toomas Hendrik Ilves sõidab reedel 22. märtsil töövisiidile Soome. Ta osaleb Soome peaministri Jyrki Kataineni kutsel Lapimaal, Saariselkäs toimuval Euroopa liidrite kõrgetasemelisel mitteametlikul kohtumisel. Kolme päeva jooksul arutatakse vabas õhkkonnas Euroopa Liidu tuleviku ja Euroopa majandusprobleemide üle.

Arutelude peamiseks eesmärgiks on sildade ehitamine põhja- ja lõunapoolse Euroopa vahel, samuti eurotsooni ja eurotsooni mittekuuluvate riikide vahel ning ELi liikmesmaade ja teiste Euroopa riikide vahel. Arutatakse ka Euroopas 2008. aastal alanud majandusprobleemide põhjuste ja lahenduste üle. Samuti on luubi all sotsiaalsed probleemid nagu töötus, ning Euroopa demokraatiaga seotud küsimused, nagu liikmesriikide kodanike osalusvõimaluste parandamine.

Kohtumine on erakonnapoliitiliselt sõltumatu ja seal ei võeta vastu ametlikke poliitilisi otsuseid. Külaliste seas on näiteks Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Türgi asepeaminister Ali Babacan, Taani peaminister Helle Thorning-Schmidt ja Euroopa Keskpanga juhatuse liige Jörg Asmussen. Võõrustajateks on Soome peaministri kõrval ka Soome Euroopa-asjade minister Alexander Stubb.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea pühapäeval 24. märtsil.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229