- Reset + PDFPrindi

Ewert and the Two Dragons said eile Groningenis EBBA auhinna, mille kuulutas välja Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves

Ewert and the Two Dragons said eile Groningenis EBBA auhinna, mille kuulutas välja Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves © 3FM

10.01.2013

Eilseks Eurosonic festivali tähtsündmuseks oli European Border Breakers Awards (EBBA) gala, kus võtsid aasta läbimurdja auhinna vastu ka Ewert and the Two Dragons. Auhinnagala 10. juubelil kuulutas Draakonid võitjaks president Toomas Hendrik Ilves.

"Meil on palju suurepärast muusikat. Olgu selleks klassikaline muusika, punk-rock või hoopiski kaunis ja meloodiline indie-folk, mis on jõudnud eelneval aastal 115 lavale 17 eri riigis, pannud inimesi naeratama ning kontsertidel kaasa laulma. See bänd on olnud plaadimüügiedetabelite tipus ning võitnud kõik võimalikud muusikaauhinnad Eestis, neil on fänne üle Euroopa ning Põhja-Ameerika, kuid mis kõige tähtsam – nad mängivad head muusikat, mis haarab inimesi olenemata, mis maailma osast nad pärit on. Kõigele lisaks – see on nende jaoks alles algus," rääkis president Ilves videotervituses, mis juhatas sisse Ewert and the Two Dragons'i auhinnatseremoonia.

Presidendi videotervituse leiab täispikkuses siit: http://youtu.be/ysTFU1RAWbs

Hollandis Eurosonic festivalil European Border Breakers Award 10. juubeli galal kätteantud Euroopa Liidu muusikaauhind on tunnustuseks artistidele, kes on oma esimese albumiga jõudnud publikuni väljaspool kodumaad. Lisaks Ewert and the Two Dragonsile said sel aastal EBBA tunnustuse Nabiha (Taani), French Films (Soome), C2C (Prantsusmaa), Emeli Sandé (UK), Of Monsters and Men (Island), Dope D.O.D. (Holland), Amor Electro (Portugal), Juan Zelada (Hispaania) and Niki and the Dove (Rootsi).

Eurosonic festivali põhiprogrammis astuvad sel aastal üles ka Iiris ja Talbot. Märtsis 2012 plaadifirma EMI Finland alt debüütalbumi avaldanud Iiris sai hoo sisse 2010. aasta Tallinn Music Weekil, millele on tänaseks järgnenud arvukad ülesastumised nii Soomes kui mujal Euroopas. Eesti Muusikaauhinnad 2010 "Aasta Metalartisti" nominendiks valitud Talbot on oma lühikese tegutsemisaja jooksul avaldanud EP "Tundra" ('08) ja albumi "EOS" ('10) ning lisaks mitmele üle-Euroopalisele kontsertreisile tuuritanud ka Jaapanis, Austraalias, Venemaal ja Balkanimaades.

Eesti artistide kontserdid selleaastasel Eurosonic festivalil:

Ewert and the Two Dragons, 10. jaanuar 20:00 Machinefabriek
Iiris, 10. jaanuar 21:25 Muziekschool
Talbot, 10. jaanuar 22:15 De Spieghel

Nii Iiris kui Ewert and the Two Dragons astuvad Eurosonicu raames üles ka "MTV Most Wanted" teleshowst tuntud telelegendi Ray Cokes Revue eriprogrammis, mille esinejad on festivalikavast hoolikalt valitud.

Kõik selleaastasel festivalil üles astuvad Eesti artistid on pälvinud Tallinn Music Week "Skype's Go Change the World Award" auhinna: Iiris (2010), Ewert and the Two Dragons (2011) ja Talbot (2012).

Et seda kõike vääriliselt tähistada, korraldab Tallinn Music Week 11. jaanuaril festivali Eurosonic raames Groningenis Eesti peo, koos Eesti Saatkonnaga Hollandis, Raadio2 ning rahvusvaheliste partneritega Positivus festival ja The NMO (The New Music Office).

27. Eurosonic Noorderslag festival toimub tänavu 9.-12. jaanuarini Groningenis, Hollandis. Festivali puhul on tegemist kõige olulisema üle-Euroopalise talendifestivaliga, mis on osalevatele artistidele eriti oluline just kontserdi-kokkulepete sõlmimisel. Igal aastal jaanuaristoimuvale festivalile sõidavad kokku rahvusvaheliste festivalide juhid ja kontserdikorraldajad, kes uueks hooajaks ja suvisteks festivalideks uut talenti otsivad.


Tallinn Music Week www.tmw.ee
Eurosonic Noorderslag www.eurosonic-noorderslag.nl