- Reset + PDFPrindi

President Ilves julgustas puitu kasutama rohkem ka ühiskondlike hoonete ehitamisel

President Ilves julgustas puitu kasutama rohkem ka ühiskondlike hoonete ehitamisel © Teet Malsroos (Õhtuleht)

08.11.2012

President Toomas Hendrik Ilves andis täna auhinna "Eesti Parim Puitehitis 2012" arhitekt Emil Urbel'ile, kes projekteeris kodumaja Kukemõisa talus Järva-Jaanis.

Eesti metsa- ja puidusektoril läheb hästi, puidutoodete eksport kasvab ning tööstusharus toodetud lisandväärtus oli möödunud aastal meie töötleva tööstuse suurim, tõdes president Ilves, lisades: kõige sellega aitab puidutööstus hoida riigi eksporti positiivsena ning annab tööd paljudele meie inimestele.

Ta nentis, et meiega sama metsarikaste naabrite juures Soomes ja Rootsis ehitatakse puidust kordades enam, mistõttu tuleb Eestiski ikka ja jälle, senisest enamgi tegeleda otsekui misjonitööga: aina selgitada ja veelkord selgitada, et puit on keskkonnasõbralik, turvaline ja omamaine.

"Eestis on olemas kogemused ja teadmised ning metsarikkus annab meile eelise suurepärase ja energiatõhusa puitarhitektuuri loomiseks. Veidi vastuoluline tundub Eesti metsarikkus ja samal ajal meie betoonilembus ehituses," sõnas riigipea.

Ta avaldas lootust, et lähemas tulevikus kasutatakse puitu üha enam ka ühiskondlike hoonete ehitamisel, arvestades seejuures just kaasaegseid võimalusi ning kasutades uusi tehnoloogiaid ning meenutas näitena Tammiste uut puidust lasteaeda Pärnumaal, mida eelmisel aastal külastas.

"Nii tõuseb eeskuju ja innustus ka puidust tavaeramute ja korrusmajade ehitamiseks. See pakub omakorda tööd meie inimestele väljaspool suuri linnu. Lisan siia vaid ühe numbri – metsatööstuses hõivatutest tegutseb 86% väljaspool Tallinna," ütles president Ilves.


Konkurssi „Aasta puitehitis" korraldab iga-aastaselt Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, tunnustamaks silmapaistva ehitise omanikku loodusliku ja taastuva ehitusmaterjali – puidu – kasutamise eest.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229