- Reset + PDFPrindi

President Ilves andis sumomaadleja Höövelsonile üle ordeni

30.05.2012

President Toomas Hendrik Ilves andis täna Kadriorus sumomaadleja Kaido Höövelsonile üle talle tänavu iseseisvuspäeva eel antud Valgetähe 3. klassi teenetemärgi, tunnustades sel viisil Höövelsoni saavutusi spordis ning Eesti ja Jaapani rahvaste lähendamisel.

"Meil on võimatu alahinnata tööd, mida Kaido Höövelson on oma saavutuste kaudu teinud Eesti tutvustamisel Jaapanis. Ja vastupidi. Tema kaudu on ka Jaapan saanud meile palju lähedasemaks. See on saadiku, kultuurisaadiku, spordisaadiku töö ja saavutus, mis väärib võitude ja auhindade kõrval ka meie kõigi siirast tunnustust," ütles president Ilves.

Tema sõnul peetakse nii Jaapanis kui Eestis parimaid sportlasi kangelasteks, kellesse on koondunud oma rahva parimad omadused - töökus, väärikus, sihikindlus, rahulikkus ja professionaalne suhtumine.

Ordenitseremoonial kõnelesid ka Kaido Höövelson, Jaapani suursaadik Hideaki Hoshi ja Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo professor Rein Raud. Pidulikku sündmust austasid oma kohaolekuga teiste hulgas Eesti Olümpiakomitee esimees Mart Siimann, Höövelsoni kunagised treenerid Riho Rannikmaa ja Aavo Põhjala ning Höövelsonist mõni aasta tagasi dokumentaalfilmi teinud Artur Talvik.

Lääne-Virumaalt Laekverest pärit Höövelson, sportlasenimega Baruto, on kaheksa aastat väldanud profikarjääri jooksul tõusnud sumohierarhia tippu, nende väheste maadlejate hulka, kelle seast valitakse tõenäoliselt ka järgmine yokozuna ehk profisumo valitseja. Tänavu jaanuaris saavutas Baruto oma elu esimese suurturniiri võidu.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229