- Reset + PDFPrindi

President Ilves lõikas "Teeme ära!" talgupäeval koduvalla koolipargis võsa

05.05.2012

President Toomas Hendrik Ilves osales "Teeme ära!" talgupäeval koduvalla Abja gümnaasiumi ümbruse korrastustöödel, lõigates koos poeg Luukas Ilvesega koolipargis võsa.

Riigipea meenutas, et kui neli-viis aastat tagasi oli "Teeme ära!" midagi erakordset, siis nüüd on see paljudele loomulik, et maikuu alguses peetakse talguid ja kodukoht saab puhtamaks, ilusamaks.

"Me näeme kümnetes ja kümnetes paikades, kuidas kodanikualgatus toob Eestis kokku inimesed, kes märkavad oma valla või linna probleeme ja oskavad ise neile lahenduse leida," tõdes president Ilves. "Väline heakord muudab puhtamaks meid endid, kogu meie riiki. Ja vaadakem kaugemale: Eestist pärit algatus "Teeme ära!" on jõudnud nüüd paljudesse maadesse ning muutnud 2012. aasta rahvusvaheliseks talgu-aastaks, mis ühendab 91 riiki ja miljoneid inimesi."

"Teeme ära!" ja korrastustalgud üldse on iga oma kodukohast, oma riigist hooliva inimese vastus ükskõiksusele ja käegalöömisele, tema soov vähendada prügi – selle sõna laias tähenduses – meie ümber, ütles president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229