- Reset + PDFPrindi

President Ilves: vabatahtlikud on kaitsevall ükskõiksuse ja hoolimatuse vastu

04.12.2011

“Teie olete kaitsevall ükskõiksuse ja hoolimatuse vastu,” ütles president Toomas Hendrik Ilves, tunnustades täna Kadriorus aasta vabatahtlikke, kellest noorim on 20- ja vanim 86-aastane. “Südame sunnil ja vabal tahtel organiseerunud vabakond on ju tõepoolest see vajalik kaitsemehhanism, mis hoiab meie ühiskonna avatuna ja tervena, aitab kodanikel kaasa rääkida ja riiki paremaks muuta, hoolida oma riigist.”

Riigipea meenutas, et Eestis on tugevad vabakondlikud traditsioonid, mida ei suudetud hävitada ka kõige pimedamatel ja raskematel aastatel ning siin on palju tublisid seltse ja ühinguid.

“Kuid alati saavad ja peavad meie vabakonna enda inimesed, riik ja ettevõtted soodustama vabakonna tegevust. Just soodustama ja toetama, mitte aga juhtima või korraldama. See teeb meid tugevaks ja lubab meil ka kõige raskemate probleemidega toime tulla. Üksteise toetamine ja märkamine teeb Eesti suuremaks,” kõneles president Ilves, kes on Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse patroon.

Ta tänas Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskust ning kõiki neid organisatsioone ja asutusi, kelle hooleks on vabatahtliku tegevuse toetamine ja julgustamine: “Kuigi te mõnikord tunnete väsimust või tüdite võitlemast paljude takistuste ja probleemidega, jääb ometi peale teie vabatahtlik soov aidata, ise meie elu kõige üldisemalt paremaks muuta. Teie, vabakonna edendajad Eestis, väärite sama suurt tunnustust, kui kõik meie aasta vabatahtlikud.”

Tänavu, Euroopa vabatahtliku tegevuse aastal, said aasta vabatahtliku tiitli Rauno Avel, Jarmo Idavain, Maite-Margit Kotta, Kuldar Käsper, Leili Nael, Erna-Elise Neimann, Ülle Olli, Margus Press, Aino Suviste ja Ina Tepp. Samuti tunnustati vabatahtlike juhte Piret Ehavaldi ja Svetlana Varjunit. Töötajate vabatahtlikkust enim toetanud organisatsiooniks osutus Eesti Advokatuur, mis on loonud vabakonnaga pikaajalise ja strateegilise koostöö pakkudes neile pro bono õigusabi.

Vabatahtlike tunnustamiseks esitatud 73 ettepaneku seast valis laureaadid välja komisjon, kuhu kuulusid lisaks Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse nõukojale 2010. aastal tunnustatud vabatahtlik Riina Varts ning ministeeriumite ja Vabariigi Presidendi Kantselei esindajad.

Aasta vabatahtlike kohta saab rohkem infot www.vabatahtlikud.ee.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229