- Reset + PDFPrindi

President Ilves: ruhnlased on positiivselt meelestatud ja kange rahvas

President Toomas Hendrik Ilvese kahepäevane visiit Kihnu ja Ruhnu saartele jätkus täna Ruhnus. Riigipea tutvus Ruhnu sadama, lennuvälja ja koolimajaga, tegi ringkäigu kohalikus muuseumis ning külastas Ruhnu kahte kirikut, kus kirikuõpetaja Harri Rein andis ülevaate 17. sajandist pärit puukiriku ja uue kiriku ajaloost.

Kohtumisel vallavanem Aare Sünteri, volikogu esimehe Vello Kümmeli ja Ruhnu muuseumi direktori Märt Kapstaga kõneldi viimase aja olulisematest sammudest Ruhnu vallas: alates interneti püsiühenduse ja satelliitinterneti sissetoomisest kuni lennuvälja raja pikendamiseni. Peamiste eesmärkidena tulevikus toodi välja vajadus suurendada Ruhnu alaliste elanike arvu, rajada uus koolimaja ning parandada transpordiühendust Saaremaa ja Pärnuga.

„Mul on hea meel pärast kümneaastast pausi olla tagasi Ruhnul ja näha, kui palju on asjad siin edasi arenenud,“ ütles president Ilves pärastlõunasel kohtumisel saare rahvaga kohalikus rahvamajas.

„Ruhnlased on väga positiivselt meelestatud ja kange rahvas – kuid just nii see peabki olema, kui elatakse paigas, kus laev või lennuk tihti ei käi,“ lisas riigipea.

Riigipea visiidi Kihnu ja Ruhnu lõpetab külaskäik Ruhnu tuletorni ja piirivalvekordonisse.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229