- Reset + PDFPrindi

President Ilves: ettevõtjate koostöö võib suurenda terve Läänemere piirkonna konkurentsivõimet

President Ilves: ettevõtjate koostöö võib suurenda terve Läänemere piirkonna konkurentsivõimet
Äriseminari avamine Exportrådetis.
© Ilmar Saabas (Delfi)

19.01.2011

Rootsis riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Stockholmis Exportradeti ehk eksportnõukogu esimehe Ulf Bergi'i ja Eestisse investeerimisest huvitatud Rootsi mõjukate ettevõtjate ja pangandustegelastega ning avas kahe riigi äriseminari, kus osales ka kuningas Carl XVI Gustaf.

Rootsi on jätkuvalt suurim välisinvestor Eestis, värskete andmete järgi on Rootsi tõusnud tähtsuselt esimeseks Eesti ekspordi sihtriigiks ning meie kaubavahetus on saavutamas kriisieelset taset, tõdes president Ilves.

Eestil ja Rootsil on Euroopa Liidu majanduspoliitikast praegu suuresti ühesugune arusaam, olgu tegemist ühtse turuga interneti valdkonnas või finantsstabiilsuse küsimustega, ütles Eesti riigipea.

Ta kinnitas, et Eesti majandus elavneb majanduskriisi järgselt jõudsasti ja Eesti majandus on osutunud piisavalt paindlikuks, et torm üle elada, kuid lisas: “Ometi ei väljunud me kriisist ilma, et oleksime maksnud hinda, mille kõige olulisem osa on suur ja struktuurne tööpuudus.”

President Ilves sõnas, et Läänemere piirkonna riikidel on palju avastamata võimalusi regionaalseks koostööks ning julgustas äriseminarile kogunenud Rootsi ja Eesti ettevõtjad vastastikku veelgi tihedamatele ärikontaktidele.

“Omavaheline koostöö võib suurenda terve piirkonna konkurentsivõimet ja avada meie äriringkondadele arvukalt uusi võimalusi,” ütles Eesti riigipea.

Täna külastas president Ilves ka Rootsi riiklikku elektrivõrku Svenska Kraftnät, kus sai ülevaate Skandinaavia elektriturust, seal räägiti ka Nordpooli ja Baltlinki projektidest.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229