- Reset + PDFPrindi

President Ilves tutvus täna Hiiumaa piirivalveobjektidega

President Ilves tutvus täna Hiiumaa piirivalveobjektidega

President Toomas Hendrik Ilvese visiit läänepiirile jätkus täna Hiiumaal. Riigipea külastas Kõpu mereseirepositsiooni ja Kärdla piirivalvekordonit ning sellega samas hoones asuvat kodakondsus- ja migratsiooniameti Kärdla bürood ja politseijaoskonda.

Eesti riigipea tunnustas Hiiumaal teenivaid piirivalvureid ning kinnitas, et Eesti inimesed võivad olla uhked meie piirivalve üle.

“Eesti asub piiririigina Euroopa Liidu idapiiril ning see tähendab, et lisaks tugevale piirile on Schengeni viisaruumis tähtsal kohal koostöö piirivalve ja politsei vahel,” ütles president Ilves.

President Ilves kohtus ka Kaitseliidu Läänemaa maleva Hiiu malevkonnaga. Riigipea kiitis Hiiumaa aktiivseid kaitseliitlasi, tänades neid koostöö eest piirivalve ja politseiga ning rõhutades Kaitseliidu kui vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni tähtsust.

Kahepäevase tutvumisvisiidi raames Eesti läänepiirile külastas president Ilves eile Saaremaal piirivalve kallakuga Orissaare Gümnaasiumi, Kuressaare lennujaama, Roomassaare sadamat ning Lääne piirivalvepiirkonna Kuressaare staapi.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229