- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President avas Penuja piiriületuskoha

Vabariigi President avas Penuja piiriületuskoha

President Toomas Hendrik Ilves avas liikluseks täna koos Viljandi maakonna ja Läti Valmiera rajooniesindajatega Abja-Ruhja maanteel asuva Penuja piirületuskoha.

“Kui Valga ja Valka vahel olid enne 21. detsembrit tõkkepuud, kuid üle piiri ju passi näidates pääses, siis siin – Penujas – polnud aga midagi. Oli kraav ja üleskaevatud Abja-Ruhja maantee, mis ei ühendanud, vaid viis meid tupikteele,” ütles riigipea. “Nüüd aga on see maantee ja Penuja piiriületuskoht millegi olulise ühendajad.”

President Ilves avaldas lootust, et Schengeni viisaruumiga ühinemise järel taasavatud piiriteed annavad võimaluse Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti piirialade tihedaks koostööks.

“Ma kutsun teid, armsad mulgid, taasavastama Põhja-Lätit ja teid, armsad lätlased, Lõuna-Eestit,” ütles riigipea.

President Ilvese sõnul väärtustab Euroopa Liit piiriülest koostööd ja see lubab finantstuge ka Eesti ja Läti piirivaldade ühistegevusele, kuid oluline on inimeste enda leidlikkus ja ettevõtlikkus.

Vabariigi President tõi näiteks võimaliku koostöö Kaitseliidu ja Läti sõsarorganisatsiooni vahel, külakultuuri ja hariduselu edendajate ühise tegutsemise, aga samuti ettevõtjate koostöö, et see piirkond muutuks taas kauba- ja turismiteeks.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229