- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President külastas Võrus asuvaid kaitseväeosi, Võro Instituuti ja Kaitseliidu malevat

Vabariigi President külastas Võrus asuvaid kaitseväeosi, Võro Instituuti ja Kaitseliidu malevat

„Mul on hea meel näha noori usaldusväärseid, haritud ja asjalikke ohvitsere, kes kujundavad Eesti kaitseväe homse näo,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves täna pärast Võru lahingukooli ja Kuperjanovi jalaväepataljoni külastamist.

„Viimaste aastatega on Kuperjanovi pataljoni infrastruktuuri areng olnud muljetavaldav,“ sõnas riigipea, kellele näidati väeosa renoveeritud kasarmuid.

Nii Võru lahingukooli ülem kapten Tõnis Org kui ka Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Toomas Möls rõhutasid, et eeskujulikuks väljaõppeks on oluline Nursipalu harjutusväljaku rajamine ning avaldasid lootust, et see küsimus õnnestub lahendada koostöös kohalike omavalitsustega.

Kohtudes Kaitseliidu Võru maleva liikmetega, tänas president Ilves neid tugeva abi eest tänavu aprillis ja mais, kui kaitseliitlased aitasid avalikku korda hoida Võrus ja teistes Lõuna-Eesti linnades.

„Kaitseliitu kuulumine on auasi, usun, et seda mõistab üha rohkem omavalitsusjuhte ja eraettevõtjaid, kelle otsus oleks eeskujuks ka paljudele inimestele,“ ütles riigipea.

President Ilves külastas täna ka Võro Instituuti, kus kohtus instituudi eestvedajatega.

„Oma keelt, meelt ja kultuuri hoides olete olnud heaks eeskujuks, millest oleks palju õppida, sealhulgas ka mulkidel,“ kirjutas riigipea Võro Instituudi külalisteraamatusse.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229