- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President kohtus Läti Vabariigi presidendiga

Vabariigi President kohtus Läti Vabariigi presidendiga
President Toomas Hendrik Ilves kohtus Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freibergaga
© Läti Presidendi Kantselei

President Toomas Hendrik Ilves sõitis täna töövisiidile Läti Vabariiki ja Soome Vabariiki.

Hommikul kohtus president Ilves Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freibergaga. Kohtumine keskendus Balti riikide koostööle Euroopa Liidus ja NATOs, sealhulgas NATO Riia tippkohtumise sõnumitele ning koostööle Euroopa Liidu naabruspoliitika raames, Schengeni viisaruumiga liitumisele ja piiriülesele koostööle ning energiaalasele julgeolekule.

Vabariigi President rõhutas, et nüüd kui Euroopa Liit ja NATO on andnud Balti riikidele uued võimalused, on vaja omavahelist koostööd süvendada, et meie kolme riigi hääled kuuldavaks teha.

Läti president leidis, et on oluline teha koostööd ka enne NATO tippkohtumist Riias, et leppida kokku meie riikidele olulistes sõnumites ja neid ühiselt välja tuua. Samuti tänas president Vike-Freiberga Eestit toetuse eest tema kandidatuurile ÜRO peasekretäri kohale.

Riias jäädvustati presidentide ühispilt ja president Ilves tegi sissekande külalisteraamatusse. Riigipead andsid ka ühise pressikonverentsi.

Edasi lendas Vabariigi President Soome, kus ta kohtub Soome presidendi Tarja Haloneniga, kellega ta annab ka ühise pressikonverentsi. Seejärel kohtub president Ilves Soome peaministri Matti Vanhaneni ning ühiskonnategelase Max Jakobsoniga.

Eesti riigipea jõuab Eestisse tagasi täna õhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 16. oktoobril 2006