- Reset + PDFPrindi

President Ilves andis Alar Karisele üle rektori ametiketi

President Ilves andis Alar Karisele üle rektori ametiketi

President Toomas Hendrik Ilves osales täna Tartu Ülikooli rektori professor Alar Karise inaugureerimisel ning andis talle pidulikul ametisse seadmise tseremoonial üle rektori ametiketi.

President Ilves soovis oma tervitussõnavõtus rektor Karisele jõudu ja kaugeleulatuvat pilku. “Teist saab kohe ühe suure ja vana, 375 aasta pikkuse ajalooga akadeemilise riigi president,” ütles Eesti riigipea ametiketti üle andes.

“Ma olen kindel, et te saate oma uues rollis suurepäraselt hakkama. Meie esimesel kohtumisel mullu oktoobris leidsime kohe ühise keele. Olin valmis teiega arutama Maaülikooli rolli Eesti kõrgharidusmaastikul. Aga peaaegu kohe kandus meie jutt biotehnoloogiale, Euroopa Liidu pakutavatele võimalustele, Eesti teaduse hetkeseisule ja tulevikule. See oli äärmiselt huvitav ja rikastav vestlus,” kõneles president Ilves. “Samamoodi rikastate te ka Tartu Ülikooli. Olen kindel, et ülikool on saanud endale hea juhi.”

Oma sõnavõtus tänas Eesti riigipea ka professor Tõnu Lehtsaart, kes pea aasta vältel täitis rektori kohuseid. “Selle aastaga on Tartu Ülikoolis palju küsimusi selgeks vaieldud. Te olete saanud selgeks, kuidas ja kuhu peab arenema meie ülikoolide primus inter pares,” avaldas president Ilves tunnustust. “Uuel rektoril lasub kohustus viia Eesti juhtiv teadus- ja kõrghariduskeskus seatud sihtideni.”

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229