- Reset + PDFPrindi

President Ilves: vajame ettevõtlust kõikjal Eestis

"Mul on eriliselt hea meel, et Arcwoodi uus tootmishoone avatakse Põlvas. See peaks jahutama nende tormakust, kelle arvates elu Eestis koonduks vaid nelja keskuse ümber," ütles president Toomas Hendrik Ilves eile õhtul Põlva servas suuri liimpuitkonstruktsioone tootva firma Arcwood by Peetri Puit uue tehasehoone avamispeol.

"Olen ikka ja jälle rõhutanud, et vajame kõikjal ettevõtlikkust ja ettevõtlust. Kõikjal. Vajame suurematest linnadest kaugemal elavate inimeste usku sealse elu edenemisse ja nende sotsiaalset turvatunnet. Siis inimesed jäävad sinna, linnastumise kiuste. Ja siis tasub tööandjal sinna investeerida," sõnas riigipea.

Ta nimetas puidutööstuse juures oluliseks, et see annab meie inimestele tööd väljaspool suuri keskusi ning toetab seeläbi kogu Eesti riigi, meie kõigi arengut.

"Arcwood on 14 aastaga kasvanud viie töötajaga ettevõttest saja töötajaga kaasaegseks firmaks, uus investeering loob juurde uusi töökohti ja avab uusi turge."

President Ilves meenutas, et Eesti võiks olla üks puidu targa kasutamise keskusi, milleks on tarvilik ka kaasaegne ja vastutustundlik, keskkonda säästev puidutööstus, mis võimaldaks meie arhitektidel, inseneridel ja ehitajatel kasutada seda omamaist taastuvat ressurssi, ehitada Eesti palju omanäolisemaks ning suurendada meie eksporti.

"Nii on nüüd Põlvas ühendet mitu meile olulist asja – piirkondlik areng, ekspordi laienev haare, puidu kasutamise tarkus. Loodan, et tänane päev aitab kaasa Põlvamaa ja kogu Eesti edenemisele," ütles president Ilves Arcwoodile jõudu ja edu soovides.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond