- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves juhatas Global Progress Summit’il digiühiskonna ja demokraatia teemalist paneeli

Piltuudis: President Ilves juhatas Global Progress Summit’il digiühiskonna ja demokraatia teemalist paneeli © Vabariigi Presidendi Kantselei

Kanadas töövisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves juhatas Montrealis toimuval Global Progress Summit'il digiühiskonna ja demokraatia teemalist paneeli, kus osalesid teiste hulgas endine Google'i tegevdirektor ja praegu Alphabet Inc'i juhtiv Eric Schmidt ning LinkedIn'i kaasasutaja Reid Hoffman.

Paneelis arutati, kuidas saaks digitaalne areng luua võimalusi inimeste paremaks kaasatuseks ühiskonna protsessidesse. Eesti tõsteti paneelis esile kui üks edukas näide sellest, kuidas erinevad tehnilised lahendused võivad olla demokraatia ja läbipaistvuse aluseks ning toetada kiiret majandusarengut.

"Riigid peavad hoolitsema oma ettevõtluskliima eest, investeerima haridusse ja tervishoidu ning edendama head valitsemistava selleks, et digiarengust saaksid kasu kõik ühiskonnaliikmed," kõneles president Ilves. "Eesti näitel võin öelda, et varajases eas digioskuste õpetamine edendab IT-kirjaoskust ning mõjutab tulevikus noorte karjääriotsuseid."

Montrealist suundub Eesti riigipea New Yorki, et pidada kõne ÜRO 71. Peaassamblee avanädalal ning osaleda ÜRO kõrgetasemelistel kohtumistel.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond