- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Tagasi Kooli 10. juubelit tähistati tänuüritusega presidendi kantselei roosiaias

Piltuudis: Tagasi Kooli 10. juubelit tähistati tänuüritusega presidendi kantselei roosiaias
President Toomas Hendrik Ilves koos MTÜ Tagasi Kooli eestvedajatega.
© Rene Suurkaev

23.08.2016

Eile tähistati presidendi kantselei roosiaias Tagasi Kooli 10. sünnipäeva, kus president Toomas Hendrik Ilves, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning algatuse eestvedajad tänasid maakondade aktiivsemaid õpetajaid, külalisõpetajaid ning koostööpartnereid Eesti haridusellu ja ühiskonda panustamise eest.

Algatuse toetaja president Toomas Hendrik Ilves avaldas heameelt, et paljudes Eesti koolides on külalisõpetaja saanud tavaliseks nähtuseks. "On tänuväärt, et Tagasi Kooli algatuse kaudu jõuab meie koolidesse üha enam erinevaid inimesi ja teemasid. See kõik rikastab meie õpilaste maailmapilti ja avardab arusaamist ümbritsevast, näitab erinevaid võimalusi pärast kooli lõpetamist," ütles president Ilves, kes on kümne aasta jooksul olnud korduvalt erinevates Eesti koolides külalisõpetajaks.

Viimase nelja aasta jooksul on 371 Eesti üldhariduskoolis (ca 67% koolidest) toimunud vähemalt üks Tagasi Kooli külalistund. "Töötame koos õpetajatega, et külalisõpetajad jõuaksid iga õpilaseni igal aastal, noorte jaoks tähenduslikul ajal ja teemal," sõnastas Tagasi Kooli juht Teibi Torm kodanikualgatuse eesmärgi.

Tagasi Kooli strateegiline partner Swedbank on enim oma töötajaid külalisõpetamisest innustanud ettevõte. "Külalisõpetamine arendab nii isiklikus kui ka professionaalses plaanis ning annab positiivse laengu," ütles Swedbanki juhatuse liige Ulla Illison.


MTÜ Tagasi Kooli eesmärk on tugevdada koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd ning lisada läbi külalisõpetamise koolitundidesse elulähedust. 3500 õpetajast ja külalisõpetajast koosneva võrgustikuga Tagasi Kooli tegutseb 2007. aastast, selle toetajaks on president Toomas Hendrik Ilves, strateegiliseks partneriks Swedbank ja infosüsteemi arendajaks Ignite. Külalistundide kokkuleppimist kogu õppeaasta vältel võimaldab Tagasi Kooli infosüsteem aadressil www.tagasikooli.ee.


Lisainformatsioon:

Liis Siiroja
Tagasi Kooli kommunikatsioonijuht
5186 600