- Reset + PDFPrindi

President Ilves Yorki hertsogile: tehnoloogia annab majandusele vajalikku hoogu, mahajääjad jäävadki maha

31.05.2016

Eesti ja Suurbritannia on mõlemad näited, kuidas avatus uuele tehnoloogiale ja infotehnoloogia võimalustele ning julgus neid kasutada lisab edukust kõigis valdkondades, ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes andis täna lõunasöögi Yorki hertsogi, prints Andrew' auks.

Tehnoloogia ja e-lahendused, innovatsioon ning valitsuse ettevaatav tegevus erinevat ettevõtlust toetava keskkonna kujundamisel ja digiteenuste pakkumisel annavad majandusele hoogu ja muudavad samas inimeste igapäevaelu lihtsamaks, järeleandmised nendes teemades toovad aga tagasimineku, tõdes Eesti riigipea.

"Mahajääjad jäävadki maha, sest eesminejad lähevad kaugele ette, 21. sajand on kellegi järele ootamiseks liiga kiire," ütles ta.

"Me vajame valitsuste julgust, tehnoloogiaettevõtete haaret, idufirmade nutikust, noorte teadlikkust õppida tõepoolest vajalikke asju ja vanemate töövõtjate valmisolekut ümberõppeks," sõnas president Ilves.

Yorki hertsog, prints Andrew on Suurbritannias kuninganna esindajana ettevõtlus- ja tehnoloogiavaldkonna patroon, kelle tegevuse eesmärgiks on majanduskasvu ja kõrgelt kvalifitseeritud töökohtade loomise soodustamine. Praegu on tema tegevuse põhivaldkonnad haridus ja oskused; ettevõtlus ning teadus, tehnoloogia ja insenerikunst.

Yorki hertsog, kes oli täna Tallinnas alanud tehnoloogiakonverentsi Latitude59 peaesineja, on Suurbritannias algatanud riigi ühe populaarsema pitching ürituse idufirmadele – Pitch@Palace. Homme toimub Latitude59-l ka Pitch@Palace Eesti, kus enda ideid esitlevad lõppvooru jõudnud üheksa võistkonda.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond