- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtus Räniorus digitaalmajanduse ettevõtjatega

President Ilves kohtus Räniorus digitaalmajanduse ettevõtjatega © Vabariigi Presidendi Kantselei

Õhtusöögil president Toomas Hendrik Ilvese Ränioru külastuse puhul, mille korraldas Okupatsioonide muuseumi asutaja Olga Kistler Ritso tütar Sylvia Thompson abikaasaga, osalesid mitmed digitaalmajanduse juhtivad ettevõtjad.

Eesti riigipead tervitanud Ronald Reagani administratsiooni aegne USA välisminister George Schultz avaldas imetlust kui palju on digimajanduse eestvedajaid ja innovaatoreid pisikesest Eestist: "Eesti on leidnud olulise koha selles valdkonnas, selle tõestuseks on ka täna siinviibivad eestlased."

President Ilves keskendus riigi rollile tehnoloogilise arengu toetamisel, tõdedes, et riigil on selles mitu olulist ülesannet. Ühelt poolt kaasneb tehnoloogia kiire arenguga surve korrastada ja uuendada seadusandlust. Innovatsiooni pärssimine kohmakate reeglitega võib arengule oluliseks takistuseks saada. Aruka regulatsiooni eeldus on aga, et seadusandjad ja –tõlgendajad mõistaksid ka ise tehnoloogia toimimispõhimõtteid. See tähendab, et uuenema peab ka meie haridussüsteem.

Riigi oluline roll on inimestele turvalise e-identiteedi tagamine ehk küberruumis turvalisele "liiklemisele" kaasa aitamine, ütles Eesti riigipea: "Ühest salasõnast ei piisa enam ammu meie e-kirja postkastide kaitsmiseks, vaja on kahe-astmelist isikutuvastamise süsteemi."

Õhtusöögil osalesid teiste seas ka mitmed piirkonnas tegutsevad Eesti päritolu ettevõtjad, juhid ja investorid, nagu Sten Tamkivi, Steve Jürvetson, Hardy Meybaum, Kristel Viidik (Testlio), Ott Kaukver (Twilio), Jevgeni Kabanov (ZeroTurnaround) ja Rainer Sternfeld (Planet OS).


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond