- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Euroopa vajab julgeid liidreid

14.05.2016

Euroopa vajab liidreid, kes julgeksid võtta vastutuse praeguste kriiside seljatamiseks ja tõepoolest juhtida – juhtida Euroopat, oma riike – ega lähtuks viimasest populaarsusküsitlusest, ütles president Toomas Hendrik Ilves rahvusvahelisel Lennart Meri julgeolekukonverentsil kõneledes.

Kui otsuseid ja otsustamist kaalutakse vaid avaliku arvamuse reitingu järgi, siis see pole juhtimine, see on oma toolist kinnihoidmine, rõhutas Eesti riigipea.

Need, kes hoolivad liberaalsest demokraatlikust Euroopast ja meie Euroopa turvalisest tulevikust, peavad tegutsema koos, sõltumata kuulumisest koalitsiooni või opositsiooni, rääkis president Ilves, kelle sõnul oleks see tõhus tõke ka äärmusparteidele, kes panustavad populistlikule käsitlusele pagulas- ja majanduskriisist.

President Ilves, kes on tänavu kümnendat korda toimuva maineka Lennart Meri konverentsi algatajate seas ja selle patroon, tõdes: viimase aastakümnega on muutunud Euroopa, on muutunud maailm ja meid ümbritsev julgeolekuolukord on toonasega võrreldes väga erinev.

Kuid Lääs ei saa muganduda ega leppida meie ümber tekkinud uue reaalsusega, hoiatas ta.

"Õigusel põhinev kord tähendab, et me ei lase neil, kes reegleid on rikkunud, otsustada, millised on uued reeglid," ütles Eesti riigipea, viidates 2014 Venemaa agressioonile Ukrainas.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond