- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: Alender, Skulskaja, Pius ja Vaarik astusid presidendi väitlusvõistluse avaturniiris vastamisi Pärnu, Tartu ja Tallinna noortega

10.03.2016

President Toomas Hendrik Ilvese algatatud koolinoorte väitlusvõistluse avalöök anti täna Kadrioru turniiriga Vabariigi Presidendi Kantseleis.

Kultuuri rahastamise ja otsedemokraatia teemadel väitlesid uue sajandi valijad: Karl Enrik Kriis (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium), Saskia Bergmann (Tallinna Inglise Kolledž), Anniki Mikelsaar ja Karoliine Pärlin (Miina Härma Gümnaasium). Noorte väitlejate vastu läksid võistlustulle Yoko Alender (Riigikogu liige), Jelena Skulskaja (kirjanik), Priit Pius (Linnateatri näitleja) ja Daniel Vaarik (Memokraat.ee).

Koolinoorte väitlusvõistlus, mille president Ilves kuulutas välja tänavu jaanuaris, on meeskondlik ja suunatud tulevastele valijatele (8.–12. klassid), noortele, kes järgmisel aastal lähevad kohalike omavalitsuse valimistele. Võistluse eemärk on aidata noortel arendada loogilist mõtlemist, esinemisjulgust, silmaringi ning argumenteerimisoskust.

Infot võistluse kohta leiab www.väitlus.ee


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond