- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtub Brüsselis Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Parlamendi juhtidega

21.10.2015

President Toomas Hendrik Ilves teeb kahepäevase töövisiidi Brüsselisse, kus ta kohtub Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski ja Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulziga. Eesti riigipea esineb ka mõttekoja Friends of Europe ümarlaual.

Kohtumised nii Donald Tuski kui ka Martin Schulziga keskenduvad tänase Euroopa suurimatele väljakutsetele, nagu ränne ja julgeolek, mille lahendamine eeldab Euroopa Liidu jätkuvat tugevust, otsusekindlust ja solidaarsust. President Ilves, kes kohtub Brüsselis ka Euroopa Komisjoni asepresidendi ja digivoliniku Andrus Ansipiga, arutab samuti infotehnoloogia arengutega seonduvaid teemasid.

Eesti riigipea kohtub ka Sloveenia presidendi Borut Pahor'iga.

President Ilves esineb ühtlasi mõttekoja Friends of Europe (Euroopa sõbrad) kõrgetasemelise seminari digiühiskonna teemalises paneelis. Euroopa praeguseid probleeme analüüsival seminaril osalevad teiste seas Euroopa Ülemkogu esimene täiskohaga eesistuja Herman van Rompuy, Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans, Itaalia ekspeaminister Mario Monti ja Rootsi endine välisminister Carl Bildt ning rohkelt äriliidreid, ajakirjanikke ja kultuuritegelasi.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond