- Reset + PDFPrindi

Eesti ja Rumeenia riigipead arutasid NATO idatiiva riikide julgeolekut

28.09.2015

"Eesti ja Rumeenia jagavad sarnast ohuhinnangut ja vaateid julgeolekule," ütles president Toomas Hendrik Ilves eile pärast kahepoolset kohtumist Rumeenia riigipea Klaus Iohannisega New Yorgis, kus mõlemad riigipead viibivad ÜRO Peaassamblee kõrgetasemelisel avanädalala. Kohtumisel arutati NATO idatiiva piirkondlikku julgeolekut ja Atlandi-ülest koostööd.

"Eestil ja Rumeenial on lähedased seisukohad julgeolekuolukorrast. Mõlemad riigid hindavad kõrgelt NATO liitlaste panust piirkonna julgeoleku tagamisel," ütles president Ilves pärast kohtumist.

President Ilvese sõnul pole väljakutsed Euroopa julgeolekule lõppenud ja seetõttu tuleb meil, NATO idatiiva riikidel, jätkuvalt tegutseda nii rahvusliku kui ka alliansi kollektiivse kaitsevõimekuse väljaarendamise nimel. "NATO heidutus kui oluline osa alliansi idatiiva kaitsest peab olema alaline ja püsiv," toonitas president Ilves.

Presidendid oli ühisel seisukohal, et kogu Euroopat puudutav rändekriis paneb riigid tõsiselt proovile. "Erakorraliste meetmete kõrval tuleb senisest enam tähelepanu pöörata pikaajalistele lahendustele ja algpõhjustega tegelemisele, vajalik on jätkata jõupingutusi rahu tagamiseks kriisikolletes," nentis president Ilves.

Rumeenia president tänas Eestit saatkonna avamise eest Bukarestis käesoleva aasta suvel.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond