- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtus Kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri perekonnaga

19.08.2015

"Eesti teeb kõik, mida oskab ja suudab, et Eston Kohver oleks kodus tagasi," ütles president Toomas Hendrik Ilves, külastades Kaitsepolitsei ametniku Eston Kohveri perekonda.

Venemaa eriteenistuse FSB töötajad röövisid ametiülesandeid täitnud Eston Kohveri mullu 5. septembril Eesti kagupiiri äärest ja täna määras Pihkva oblastikohus talle 15-aastase vangistuse.

"Minu nagu kogu Eesti jaoks on Eston Kohver jätkuvalt Kaitsepolitsei ohvitser, oma riiki pühendunult teeniv ametnik, üks meie seast, kes on praegu äärmiselt keerulises olukorras," sõnas president Ilves, kohtudes Eston Kohveri kodus tema abikaasa ja nelja väikese lapsega.

"Ma tänan teid, et olete oma tugevusega, oma mõtete ja lootusega Eston Kohverile toeks. Teadmine, et teie hoiate kindlalt peret koos, annab tallegi tugevust ja jõudu," ütles riigipea Eston Kohveri abikaasale. "Omalt poolt luban, et riik on igati toeks teile."

President Ilvese sõnul tegutseb välisministeerium koos partneritega Eestis ja liitlastega välismaal igapäevaselt selle nimel, et Eston Kohver saaks tagasi abikaasa ning poegade ja tütre juurde.

Välisminister Marina Kaljurand ütles täna hommikul, et Eesti mõistab Eston Kohveri suhtes tehtud kohtuotsuse ja kogu tema üle peetud kohtuprotsessi teravalt hukka: "Eston Kohveri röövimine Eesti Vabariigi territooriumilt FSB poolt möödunud aasta 5. septembril ning sellele järgnev õigusvastane kinnihoidmine Venemaal on jõhker rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste rikkumine. Tänane kohtuotsus ei muuda meie seisukohta. Me nõuame Venemaalt Eston Kohveri viivitamatut vabastamist."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond