- Reset + PDFPrindi

Aasta Küla 2015 on Leedri küla Saaremaalt

Aasta Küla 2015 on Leedri küla Saaremaalt

07.08.2015

Täna kuulutati Säreveres välja Aasta Küla 2015, tiitliga pärjati Leedri küla Saaremaalt. Väikese, 67 elanikuga Leedri on küla, kus palju püütakse ise ja ühiselt ära teha, ning mis on paigaks, kuhu noored tahavad jääda ja tulla.

Loomulikult on kiitust väärt kõik Aasta Küla tiitlile kandideerinud kogukonnad – nagu ütles konkursi patroon Riigikogu esimees Eiki Nestor: „Tegelikult väärivad kõik külad esimest kohta, aga siis poleks ju tegu konkursiga. Külaliikumist edasi viivad naised ja mehed on aga ilma igasuguse kahtluseta eespool esimest kohta. Nad on hindamatud!“

Maapäeva, Eesti külade parlamendi, avatuks kuulutanud Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves rääkis oma kõnes ettevõtliku, ühtehoidva ja samas avatud ning salliva kogukonna tähtsusest ja rõhutas, et töökohtade olemasolu suurtest keskustest eemal, ettevõtluse arendamine, korralikult toimiv ja kättesaadav taristu on oluline selleks, et inimesed nii külasse kui väikelinna elama jääksid ning sinna ka elama tuleksid.

Riigipea märkis ka, et eduka kogukonna ja riigi üks tugevusi on oskus teisi kuulata ning oskus dialoogi pidada. “Ma olen veendunud, et kui Eesti tahab kesta, siis tuleb suhtuda austusega teiste arvamusse ja põlgusega kõigesse, mis haavavalt üleolev ja haiget tegevalt ülbe. Kurjust ja viha ei saa sallida, sest nii hävitaksime vabadust ja takistaksime vaba sõna levikut. Vihale toetuv ühiskond ei saaks olla kestev ja edukas,” lisas president Ilves.

Täna Säreveres avatud XI Maapäev kestab pühapäevani, hõlmates endas nii tõsist kui ka meelelahutuslikumat poolt: laupäeval tegeldakse Eesti külade sõnumi koostamisega Euroopale ja Eestile; toimuvad arutelud teemal õppiv küla, turvalisus, tööhõive, linna- ja maakogukondade ning rahvusvaheline koostöö.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond