- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President nimetas Marina Kaljuranna välisministriks

Vabariigi President nimetas Marina Kaljuranna välisministriks
President Toomas Hendrik Ilves, Marina Kaljurand ja peaminister Taavi Rõivas seismas presidendi kantselei trepil pärast allakirjutamist otsusele, millega president nimetas uueks väliministriks Marina Kaljuranna.
© Rene Suurkaev

15.07.2015

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas peaminister Taavi Rõivase ettepanekul täna alla otsusele nimetada uueks välisministriks Marina Kaljurand.

"Mul on hea meel, et minu kolleeg enam kui 20 aastat on saanud välisministriks," ütles president Ilves, lisades, et Marina Kaljurand on kogenud diplomaat ja vääriline väitluspartner.

Kaljurand on Eesti välisministeeriumi taastamisest töötanud ka suursaadikuna nii Moskvas kui Washingtonis, viimati oli ta välisministeeriumi asekantsler.

Riigipea, meenutas, et 20 aastat tagasi oli Eesti lootus saada Euroopa Liitu ja NATO-sse, täna tuleb nende mõjukate rahvusvaheliste organisatsioonide liikmesriigina ka väärikalt käituda.

Olles palju saanud Euroopa Liidult, peame nüüd ise panustama, sest praegu ootavad teised Eesti tuge ja abi, sõnas president Ilves.

"Euroopas on vaja käituda eurooplastena," kinnitas riigipea.

Ta rõhutas, et välisministri töö ei ole vaid rahvusvahelised kohtumised, vaid Eesti ja Euroopa Liidu valikuid – näiteks nii Kreeka võlaküsimuses kui ka pagulaste probleemi puhul – tuleb seletada ka siseriiklikult.

Seoses Marina Kaljuranna ametisse nimetamisega vabastas president Ilves välisministri kohalt Keit Pentus-Rosimannuse, kes esitas kahe nädala eest valitsusjuhile tagasiastumispalve.

"Tänan Keit Pentus-Rosimannust, kes tegi välisministeeriumis väga head tööd, seda tema toodud vaimsust tuleb hoida," ütles riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond