- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtus USA kaitseminister Carteriga

President Ilves kohtus USA kaitseminister Carteriga
President Toomas Hendrik Ilvese kohtumine USA kaitseministri Asthon Carteriga.
© Erik Prozes/Postimees

23.06.2015

"Eesti ja Ameerika Ühendriigid on liitlased nii NATO-s kui ka kahepoolselt, me võime teineteise toetusele kindlad olla ning loota vastastikku abile, kui seda vajame," ütles president Ilves kohtumisel USA kaitseministri Ashton Carteriga, kes on Tallinnas töövisiidil.

Selle näiteks on Ühendriikide jõulised heidutusmeetmed siinse piirkonna julgeoleku tugevdamisel nagu ka Eesti-USA partnerlus küberjulgeoleku vallas, mille osaks on ka toetus kübernõrgematele liitlastele ning kahe riigi sõjaline koostöö.

Kaitseminister Carteri täna avalikustatud USA valitsuse otsus tuua NATO kuude Ida- ja Kesk-Euroopa liitlasriiki – Eestisse, Lätisse, Leetu, Poola, Rumeeniasse, Bulgaariasse – eelpaigutatud relvastus ja varustus suurendab Euroopa üldist julgeolekut nagu ka liitlasüksuste püsiv roteeruv kohalolek, rõhutas Eesti riigipea.

Rääkides Venemaa sõjategevusest Ukrainas, kinnitasid president Ilves ja kaitseminister Carter: demokraatlik kogukond ei saa kunagi nõustuda sellega, kui sõjaline sekkumine hakkab Euroopas rahvusvahelistes suhetes asendama seni kokkulepitud ja kehtinud põhimõtteid.

"Venemaa suhtes kehtestatud majandussanktsioone ei saa leevendada või lõpetada enne, kui Venemaa on nähtavalt ja usutavalt lõpetanud relvastatud sekkumise Ukrainas," tõdes Eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond