- Reset + PDFPrindi

President Ilves: lähitulevikus pole võimalik Euroopa Liidu ja Venemaa normaalseid suhteid taastada

President Ilves: lähitulevikus pole võimalik Euroopa Liidu ja Venemaa normaalseid suhteid taastada © Vabariigi Presidendi Kantselei

17.06.2015

"Euroopa Liidu ja Venemaa normaalseid suhteid pole võimalik taastada, kuni jätkub Venemaa agressioon Ukraina vastu, Venemaa lennukite transponderiteta lennud rahvusvahelises õhuruumis ning Euroopa Liidu kodanikke röövitakse liidu territooriumilt," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes juhtis Viinis toimuval Müncheni julgeolekukonverentsi tuumikgrupi kohtumisel arutelu teemal "Suhted EL, USA ja Venemaa vahel".

"Realistlik poliitika Venemaa suhtes on vaoshoidmine, mis ei tähenda rahvusvahelisi reegleid rikkunud Venemaa isoleerimist, vaid ekspansionistlike taotluste jõulist blokeerimist. Praeguse konflikti lahenduse võti on Ukraina reformimine ning moderniseerimine, milleks lääneriigid saavad anda senisest veelgi suurema panuse Ukraina valitsuse toetamisega," lisas Eesti riigipea.

Müncheni julgeolekukonverents peab tuumikgrupi kohtumisi alates 2009. aastast erinevate riikide pealinnades, eesmärgiga keskenduda teemadele, mis mõjutavad rahvusvahelist julgeolekut. Kohtumisele on kutsutud umbes 60 mõjukat osalejat.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond